caulkers اصفهان مشاهده روزنامه صفحه نخست

caulkers: اصفهان مشاهده روزنامه صفحه نخست روزنامه های استان اصفهان

گت بلاگز سیاسی اصناف نقش موثری در اشتغالزایی دارند ، سال 95 تحرک خوبی در اقتصاد كشور بوجود آمد

جلسه بررسی بسته ارتقاء توان تولید ملی ظهر امروز (شنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

اصناف نقش موثری در اشتغالزایی دارند ، سال 95 تحرک خوبی در اقتصاد كشور بوجود آمد

به گزارش حوزه دولت گروه سیاسی گروه تحریریه سایت جوان، جلسه بررسی بسته ارتقاء توان تولید ملی ظهر امروز (شنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.
اسحاق جهانگیری در این جلسه با اشاره به نامگذاری سال 96 تحت عنوان اقتصاد مقاومتی؛ کارآفرین از سوی مقام معظم رهبری، بر ضرورت تلاش در جهت اشتغالزایی و ایجاد وقت های شغلی در كشور تاكید كرد.
معاون اول رییس جمهور با تاكید بر اهمیت نقش موثر اصناف در اشتغالزایی، بر لزوم حمایت نظام بانكی از اصناف خدماتی و تولیدی تاكید كرد و اظهار داشت: اصناف می توانند با دریافت تسهیلاتی اندك در جهت توسعه ی فعالیت های خود و اشتغالزایی گام بردارند و از این رو حمایت از اصناف در سال اشتغال و تولید یك ضرورت است.
وی همچنین با اشاره به گزارش وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص عملكرد بسته ی ارتقاء توان تولید ملی در سال 95 خاطر نشان كرد: خوشبختانه در سال 95 تحرك خوبی در بخش اقتصاد كشور بوجود آمد و علیرغم آنكه تصور می شد بخش زیادی از رشد اقتصادی مربوط به بخش نفت است ولی گزارش های مركز آمار کشور عزیزمان ایران نشان داد كه رشد اقتصادی كشور در سایر بخش ها و بخصوص در بخش صنعت و كشاورزی نیز رشدی قابل توجه بوده است.
جهانگیری با تاكید بر اینكه بخشی از این دستاوردها مرهون تصمیمات ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و همراهی نظام بانكی بوده هست، از همه ی كسانی كه جهت رشد اقتصادی در سال گذشته تلاش كرده اند قدردانی كرد و گفت: مدیران عامل بانكها در سال تازه نیز با روحیه مضاعف و با دلیری كارها و برنامه ها را دنبال كنند تا در امسال نیز شاهد دستاوردهای هرچه بهتر در بخش کارآفرین كشور باشیم.
معاون اول رییس جمهور افزود: دستاوردهای سال گذشته نشان داد كه اگر اولویتی در كشور از سوی مقام معظم رهبری تعیین شود، مدیران كشور با جدیت پای كار می آیند و همه ی تلاش خود را جهت تحقق اهداف تعیین شده است به كار می گیرند. اینكه گاهی عده ای تلاش می كنند عملكرد مدیران كشور را زیر پرسش ببرند، جفا در حق نظام مدیریتی كشور هست. البته باید در مواردی كه از سوی مدیران كم كاری صورت می گیرد، این كاستی ها اصلاح شود.

عبارات مهم : اقتصاد
جهانگیری با اشاره به برنامه ریزی های صورت گرفته جهت ارائه تسهیلات در جهت رونق بخش کارآفرین در سال 96 تصریح كرد: باید نظارت دقیق صورت گیرد كه تسهیلات پرداخت شده است به واحدهای تولیدی و صنعتی به درستی و در جهت توسعه فعالیت ها و اشغالزایی هزینه شود و این منابع مالی در جای دیگر مصرف نشود.

در این جلسه كه وزیر صنعت، معدن و تجارت، رییس كل بانك مركزی، رییس هیات عامل صندوق توسعه ی ملی، جمعی از مدیران عامل بانكها و نمایندگان بعضی دستگاه های اجرایی نیز حضور داشتند، نماینده ی وزارت صنعت، معدن و تجارت گزارشی از عملكرد در خصوص بسته ی ارتقاء توان تولید ملی در سال 95 ارائه كرد و ایجاد امیدواری در صاحبان صنایع كوچك، هم افزایی و همدلی و مشاركت میان مدیران اجرایی و زیاد کردن کارآفرین در بخش قابل توجهی از بنگاه های اقتصادی را از جمله آثار اجرای طرح رونق تولید در سال 95 برشمرد.
در ادامه این جلسه گزارشی نیز از برنامه های سال 96 بر اساس مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی به منظور ارتقاء توان تولید ملی و اشتغالزایی ارائه شد كه براساس این گزارش قرار است در سال 96 نظام بانكی در چارچوب سیاست های خود و در جهت اشتغالزایی، از اصناف تولیدی و خدماتی حمایت كرده و تسهیلات مورد نیاز آنها را تامین نماید.
ارائه تسهیلات جهت طرح رونق تولید جهت واحدهای صنعتی و معدنی كوچك و متوسط، تكمیل طرح های نیمه تمام بالای 60 درصد پیشرفت و بازسازی و نوسازی واحدهای صنعتی و معدنی از دیگر برنامه های سال 96 بود كه در این گزارش بدان پرداخته شد و مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: اقتصاد | برنامه | اقتصادی | تسهیلات | برنامه ریزی | اخبار سیاسی | اسحاق جهانگیری | اقتصاد کشور

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog