caulkers اصفهان مشاهده روزنامه صفحه نخست

caulkers: اصفهان مشاهده روزنامه صفحه نخست روزنامه های استان اصفهان

گت بلاگز بین‌الملل عربستان ده ها میلیارد دلار تسلیحات از آمریکا می خرد

عربستان و آمریکا در حال نهایی کردن قرارداد خرید ده ها ملیارد دلاری تسلیحات از سوی ریاض هستند.

عربستان ده ها میلیارد دلار تسلیحات از آمریکا می خرد

به گزارش گروه بین الملل گروه تحریریه سایت جوان به نقل از خبرگزاری رویترز، در آستانه سفر دونالد ترامپ مدیر جمهوری ایالات متحده به عربستان سعودی، دو کشور در حال مذاکره جهت نهایی کردن قراردادهای ده ها میلیارد دلاری خرید تسلیحات هستند.
به نوشته رویترز به نقل از منابع آگاه، سامانه دفاع موشکی تاد؛ سامانه نرم افزاری C2BMC (که جهت کنترل و فرماندهی و ارتباطات در جنگ به کار می رود) و همچنین یک بسته تجهیزات ماهواره ای، بخشی از تجهیزاتی است که به عربستان فروخته خواهد شد.

عبارات مهم : رویترز
خودروی زرهی برادلی و تانک ام109 نیز بخشی دیگر از بسته مورد مذاکره را تشکیل می دهند.

به گفته این منابع آگاه که رویترز نامی از آن ها نبرده هست، بعضی از قراردادهای قبلی با ارزشی بالغ بر 11.5 میلیارد دلار که سال ها ناتمام مانده بودند نیز جزو مباحث این مذاکرات هستند.
بنا بر گزارش رویترز، قراردادهای قبلی مشمول بر چهار کشتی رزم سطحی چندمنظوره بوده است که در سال 2015 مورد تایید وزارت دفاع آمریکا قرار گرفت.
همچنین کلاهک های ضد زره پوش و بمب های هدایت لیزری به ارزش یک میلیارد دلار بخش دیگری از این قراردادها را تشکیل می دهد.
این در حالی است که دولت اوباما در سال 2016 فروش بمب های هدایت لیزری را به علت کشتار وسیع غیرنظامیان یمنی به وسیله ارتش عربستان و ناکارآمدی نیروی هوایی سلطنتی این کشور در استفاده از این سلاح ها متوقف کرده بود.
همچنین چندی پیش گروهی از اعضای کنگره ایالات متحده، با ابراز نگرانی نسبت به تلفات غیر نظامی لشکرکشی عربستان به یمن، خواستار استمرار توقف فروش این نوع بمب ها به عربستان شدند.
مذاکرات عربستان و ایالات متحده در حالی صورت می گیرد که ترامپ قصد دارد این ماه به منطقه سفر کند. نخستین توقف ترامپ در این سفر در عربستان سعودی خواهد بود.
انتهای خبر/

واژه های کلیدی: رویترز | عربستان | دونالد ترامپ | ایالات متحده | عربستان سعودی | خبرگزاری رویترز | بین الملل | عربستان

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog